Klubmesterskab 2023

      
klubmesterskab den 5-8-2023 

Program: 
Kortsalg kl 9:30 
Sidste skydning skal være påbegyndt inden kl 14:30 
Der vil være finale skydning ca kl 15:30

Der skydes i disse klasser. alle klasser skyder til 2×40 durers serier ( Sporting skyder til 2×25 durers serie P2 ) 
Juniorer 2×40 dures
Dame
Senior 
Old Boys 
Veteran 
Super Veteran 
Sporting 

Deltager/Vindere: fra 2023

Senior:
1. Nicolai Kvolsbæk         37/41 – 38/41  (75/82)
2. Brian Brander               38/42 – 36/42  (74/84)
3. Andreas Harrild           34/41 – 35/44  (69/85)
4. Emil Møllemand           35/42 – 33/41 (68/85)

Old Boys:
1. Dan Kruse                      37/42 – 40/40    (77/82)
2. Ulrik Møllemand         39/41 – 38/41    (77/82)

Veteran:
1. Hans Rasmussen          37/42 – 39/40   (76/82)
2. Jens Fabrisius               35/43 – 38/41  (73/84)
3. Leif Hermann               35/43 – 38/41  (73/84)
4. Claus Larsen                 36/41 – 35/43  (71/84)
5. Morten Ellehammer   29/41 – 33/43  (62/87)

Super veteran:
1. Mogens Hartung                37/43 – 37/43 (74/86)
2. Helge Nielsen                     36/42 – 36/42 (72/84)
3. Kai Pryds                              35/41 – 36/42 (71/83)
4. Hans Jørgen Pedersen      35/43 – 36/43 (71/86)
5. Knud Skotte                        30/43 – 36/43 (66/88)
6. Ole Madsen                         31/44 – 32/42 (63/86) 

Damer:
1. –
2. –
3. – 

Junior:
1. –
2. –
3. – 

Sporting:

1. Ulrik Møllemand     75/75
2. Brian Brander          74/75
3. Dan Kruse                 73/75
4. Nicolai Kvolsbæk    73/75
5. Emil Møllemand      72/75

Finaleskydning / Klubmester.
1. Mogens Hartung     
2. Hans Rasmussen
3. Dan Kruse
4. Nicolai Kvolsbæk 
5. –

Billeder på vej… 

Deltager/Vindere: fra 2022

Senior:
1. Brian Brander         37/41 – 34/42  (71/83)
2. Nicolai Kvolsbæk   32/41 – 36/42  (68/83)
3. Emil Møllemand     33/41 – 33/43  (66/83)

Old Boys:
1. Ulrik Møllemand    36/40 – 38/41    (74/81)
2. Poul Jensen              30/45 – 32/43    (62/88)
3. Hans Rasmussen    33/40 – ( x )       (33/40)

Veteran:
1. Bjarne Rulhøj           36/41 – 40/40   (76/81)
2. Claus Larsen             36/42 – 39/42  (75/84)
3. Leif Hermann           37/41 – 35/42  (72/83)
4. Jens Fabrisius           32/42 – 36/42  (68/42)

Super veteran:
1. Helge Nielsen                 35/42 – 34/41 (69/83)
2. Hans Jørgen Pedersen 36/41 – 33/42 (69/83)
3. Kai Pryds                         34/44 – 34/42 (68/87)
4. Mogens Hartung           34/40 – 32/42 (66/82)
5. Hans Nicolaisen            32/45 – 34/42 (66/87)
6. Ole Madsen                    29/40 – 36/42 (65/82)
7. Knud Skotte                   33/43 – 29/44 (62/87)
8. Gert Pedersen               29/43 – 30/49 (59/92)

Damer:
1. –
2. –
3. – 

Junior:
1. Tobias Nielsen             31/48 – 21/55 (52/103)
2. –
3. – 

Sporting:

1. Emil Møllemand     72/75
2. Brian Brander         71/75
3. Ulrik Møllemand    71/75
4. Nicolai Kvolsbæk   67/75
5. Hans Rasmussen   62/75

Finaleskydning / Klubmester.
1. Brian Brander        39/41
2. Ulrik Møllemand   36/41
3. Helge Nielsen         36/41
4. Tobias Nielsen       31/49 
5. –